Kaip išsirinkti dekoratyvines pagalvėles

Naujienlaiškis

Kaip išsirinkti tinkamą pagalvėlę jūsų namas
Pagalvėlės mūsų kambariuose tapo neatsiejamu atributu. Mūsų proseneliams pagalves pakeisdavo alkūnė arba suvyniota sermėga. Graži nėriniuota lovos pagalvė pirmiausia atsirado labai seniai turtinguose dvaruose. Dabartiniame interjere pagalvėlė – nebūtinai savarankiškas meno kūrinys. Ji gali būti tik dalelė kambario erdvės, tokia reikalinga, kad pagalvėlę paėmus liktų tuštuma, jos trūktų lyg posmo dainoje. Tad atsižvelgdami į savo baldų formas bei spalvas, prie jų derinkime pagalvėles. Jei turime senovinius ar bent jau panašius į juos baldus, geriausiai tiks klasikinės apvalios arba minkštos pūkinės pagalvėlės. Jei baldai modernūs, be barokinių užraitymų, turi daug stačių kampų, prie jų derės klasikinės smailiakampės ir modernios, geometrinės formos pagalvėlės, rytietiški voleliai ar apskritimai.Be to , pagalvėlės gali būti panašios į baldus ar jų dalis, net virsti ranktūriais, atkaltėmis, vaikiškomis kėdutėmis, tiesiog baldo tąsa. Tik tokios pagalvėlės daromos ne iš plunksnų ar pūkų, o iš kieto porolono. Nemadinga ir mažai kur tinka sudėtinga šešiakampė ar aštuonkampė forma. 
Pagalvėlių spalva turi derėti prie sienų, baldų, grindų dangos, užuolaidų. Prisiminkime svarbiausias interjero spalvų derinimo taisykles : jei viena dalis yra marga, kitos privalo būti vienspalvės. Kai kambaryje patiestas ryškiai margas kilimas, sienos, užuolaidos ir baldų apmušalai turi būti vienspalviai. Jei margi baldai, tai sienos, kilimas ir užuolaidos —– vienspalvės. Nemanykite, kad juos reikia parinkti vienos spalvos : jų gama turi : išplaukti :, tarkim, iš kilimo ar baldų apmušalų margumo ( pvz., žalsvos užuolaidos, oranžinės sienos, ruda grindų danga ). Tačiau jei kambaryje viskas bus marga, norėsis kaukti. Nepamirškim, kad margumo ir taip labai daug : knygos lentynoje, smulkmenos už stiklų. Ta pati vaza, apšviesta saulės ar lempos, bus vienos, o šešėlyje — visai kitos spalvos.

Deramai parinktos pagalvėlių spalvos gali gražiai papildyti interjerą arba paslėpti jo trūkumus. Jei kambarys ryškus, kontrastingas, pagalvėlės sušvelnins kontrastą, jei pilkšvas , – suteiks žaismingumo, gyvumo. Pilkų atspalvių fone raudonos ir oranžinės pagalvėlės atrodys kaip gėlės.

Pagalvokim, kur dėsim pagalvėles? Ar jos bus tik dekoratyvinės, gulės nejudinamos kaip ant senovinės lovos ? Tada pagalvėlės gali būti tikras meno kūrinys : puošniai siuvinėtos ar austos, retai valomos, bet … jos jau nebemadingos. Tai gal jas kišime po galva, po šonu arba iš jų net statysime tvirtoves… ? Tada jas geriausia gaminti tokias, kad kuo mažiau keltų rūpesčių : nesiglamžytų, iš abiejų pusių atrodytų pakamkamai gražios, būtų lengvai skalbiamos ar valomos, ryškių spalvų, iš karto pastebimos ir nesudėtingai dekoruotos.

Pagalvėlės gali būti labai puošnios arba paprastos, vienos spalvos ar kelių atspalvių. Kai kam labai patinka pagalvėlės, pasiūtos iš nebalintos drobės, į kurią įaustas ar įsiuvinėtas šilkinis siūlas. Deja, tokia pagalvėlė, iš toliau žiūrint, susilieja į pilkšvą neįdomią dėmę, o visas grožis tematomas iš arti. Be to, drobė labai glamžosi.

Pagalvėlės, kaip baldo priedas, turėtų būti gaminamos iš tokios medžiagos, kuri nesiglamžo, yra elastinga. Labiausiai tinka trikotažas, gobelenas, paltinis audinys. Galima siūti iš senų drabužių, įvairių skiaučių, megzti rankomis ar mašina, nerti, aplikuoti. Tik nemėginkime pagalvėlės austi ar nerti pagal sumažintos lovatiesės modelį. Ieškokime lovatiesėje tokios dekoratyvinės detalės, kuri būtų pagalvėlės dydžio ir patrauktų savo ornamentu.

Nežinote kokių Jūms pagalvėliu reikia? Paskaitykite keliata naudingų patarimų kaip pasirinkti tinkamas. 
Dekoratyvinės pagalvėlės – puikus būdas pagyvinti savo kambarį ir suteikti jam šiek tiek atspalvių, atgaivinti nuobodžią sofą ar suteikti patogumo bei jaukumo savo lovai. Pirkdami pagalvėles, atkreipkitė dėmesį į tai, kad derėtų prie jūsų baldų : 
1) jeigų jūsų sofa senovinė, dekoruokite puošniomis pagalvėlėmis;
2) jeigu jūsų sofa itin moderni, nedekoruokite jos puošniomis pagalvėlėmis.Blogiausia pagalvėlių spalva neutrali, todėl nesirinkite nuobodžių spalvų. Pagalvėlių spalva turėtu būti kontrastinė arba susilieti su jūsų lova, kėde, sofa.Netvarkos įspūdį sudaro – apkrauta per daug raštų turinti pagalvėlė. Raštas ir audinio faktūra, turėtų pagyvinti spalvą ir medžiaga, kurios dėka keltų susidomėjimą. 
Pagalvėlės turi sukurti patogumo ir puošnumo įspūdį, jos turi būti neperdaug puošnios, juk jų pagrindinė funkcija suteikti patogumo jausmą.

Dideliems baldams – didelės pagalvėlės, mažiems – mažos, nes mažame fotelyje didelė pagalvėlė neatrodys gerai.

Nerekomenduojama pridėti daug pagalvėlių, kad reikėtų jas nurinkti prieš gulant ar sėdant.

Translate »
error: Content is protected !!