Kaip išsirinkti siuvimo mašiną?

Naujienlaiškis

Prireikė siuvimo mašinos? Visa informacija apie jas

Renkantis siuvimo mašiną, pirmiausia atsakykite sau įkelis klausimus

 Kam siuvimo mašina bus naudojama?

 Nedideliems rūbų pataisymams – lopymams, rūbų atlenkimui, detalių prisiuvimui prie medžiagos ir pan.;
Nesudėtingų rūbų siuvimui – paprastų rūbelių siuvimui vaikams, trikotažinių rūbelių siuvimui, užtrauktukų pakeitimui ir t.t.;
Sudėtingesnių rūbų siuvimui – kostiumų, paltų siuvimui naudojant storesnius audinius – odą, storą vilną ir kt. storesnės tekstūros audinius, reikalaujančių stvirtesnio susiuvimo;
Specialiems siuvinėjimo būdams – kraštų apsiuvimui ir siuvinėjimui.

Kokias funkcijas dažniausiai naudosite?

Įsiusite užtrauktukus;
Įsiųsite sagas;
Apsiuvinėsite storas medžiagas;
Lopysite skyles, prairusias vietas;
Kartu susiųsite 2 skirtingų tekstūrų medžiagas;
Apsiuvinėsite medžiagos kraštelius;
Apsiuvinėsite nėrinius, mezginius;
Išsiuvinėti įvairiais raštais ploną medžiagą.

Pagal šią informaciją galėsite nustatyti kokias funkcijas turi turėti Jūsų siuvimo mašina. Jei tiksliai nežinote, ko gali prireikti, rekomenduojame rinktis modelius, turinčius daugiau įvairių funkcijų.Tik tokiu atveju nesuklysite ir Jums tikrai nereikės pirkti antros siuvimo mašinos.

 Renkantis mašiną siūloma atsižvelgti į tai:

1.Sustiprintos siūlės gali būti naudojamos siuvant gaminius (kuprinės, darbo drabužiai, viršutinių drabužių pažasties sritys), kuriems būtinas didesnis mechaninis atsparumas;

2.Mašinas su horizontalia besisukančia šaudykle šiek tiek lengviau aptarnauti ir jose rečiau susipainioja apatinis siūlas, bet mašinose su vertikalia siūbuojančia šaudykle, dvigubas adatas (dekoratyvinėms tikslams) galima naudoti platesniame siūlės pločio diapazone;

3.Kilpas greičiau apmėtysite su mašima, turinčia automatinį kilpos apmėtimo režimą, tačiau tik iki tam tikro kilpos ilgio (ilgesnėms kilpoms reikės naudoti pusiau automatinį režimą);

4.Dekoratyvinės siuvinėjimo siūlės būna dviejų porūšių – atlasinės (piešinys užpildytas viduje zigzago dygsniais) ir elastinės – “eglutės”;

5.Elektroninės mašinos patogesnės valdyme, kaip taisyklė turi daugiau bei įvairesnių siūlės tipų, o taip pat papildomų funkcijų;

6.Visada galėsite įsigyti papildomas pėdeles ir jų dėka praplėsti mašinos galimybes ir pagerinti specialių siūlių kokybę.

Vienos garsiausios ir patikimiausios  rinkoje esančios siuvimo mašinos – Janome.Šiek tiek plačiau apie jas.

Apie Janome siuvimo mašinas

Sąlyginai JANOME buitines mašinas galima suskirstyti į keturias kategorijas:

1.Mašinos (pagrinde) skirtos drabužių taisymui (turi pagrindines siūles,dygsnių parametrų (ilgio/pločio) reguliavimo galimybės ribotos);

2.Mašinos skirtos paprastam siuvimui (turi pagrindines siūles, dygsnių parametrai reguliuojami);

3.Mašinos su papildomais dekoratyviniais dygsniais (turi pagrindines ir papildomas apdailines siūles);

4.Specialios mašinos (siuvinėjimo, krašto apmėtimo – overlokai, plokščia siūlės ir kiti).

Jeigu planuojate dirbti su trikotažinėmis medžiagomis ir neturite overloko,rinkitės mašiną su trikotažine “overloko siūle”. Tai nėra tikroji overloko siūlė, tačiau siuvant namų sąlygomis ją iš dalies gali pakeisti.
Visi Janome mašinų modeliai gali dirbti su pakankamai plačiu audinių asortimentu. Planuojant siūti audinius turinčius nestabilią struktūrą arkintamą storį (tokius kaip nėriniai, šifonas, organza), o taip pat adymui,dygsniavimui ar aplikacijoms siūti, patariama rinktis mašinas su pėdelės prispaudimo jėgos reguliavimu.
Sunkiai transportuojamoms medžiagoms (kai kurie techniniai audiniai) siūti,paklodėms peltakiuoti patariama rinktis mašinas su žingsniuojančia pėdele.

Apie Janome siuvimo mašinų gamintojus

Japonų kompanija JANOME įkurta 1921 metais. Kompanija įsikūrusi trijuose Japonijos miestuose  – Tokijas, Osaka ir Jamanši . Viso kompanijoje dirba 3200 žmonių. Janome kompanija be 7 dukterinių įmonių Japonijoje,valdo taip pat gamyklas Taivanyje ir Tailande, kuriose gamina ir surenka siuvimo mašinos. JANOME, turi 8 prekybines atstovybes įvairiose šalyse:Kanadoje, UK , Australijoje, Olandijoje, Naujoje Zelandijoje, Čilėje ir JAVnetgi dvi. Janome eksportuoja savo produkciją į daugiau kaip 100 viso pasaulio šalių ir didžiuojasi tuo, kad yra gamintojas Nr.1 pagal gamybos apimtis(neskaitant pigių tiesiasiūlių mašinų metaliniuose korpusuose, kurios gaminamos iš esmės Indijoje ir Kinijoje). Kompanija turi tyrimo centrą (R&B Center),kuris yra pagrindas visoms kompanijos strategijoms parengti.

Kodėl JANOME siuvimomašinos yra tokios populiarios pasaulyje?

JANOME gamyklos įsisavino ir naudoja geriausius pasiekimus siuvimo mašinų gamyboje. Produkcija atitinka tarptautinį ISO 9014 kokybės standartą. JANOME turi nuosavą aukštos kokybės siuvimo mašinų detalių ir priedų gamybą. Dėka viso to, JANOME siuvimo mašinos – tai aukšta kokybė ir paprastumas. Kompanija gamina apie 280 modelių – nuo mini mašinėlių iki pramoninių mašinų. Ir pradedantysis ir profesionalus siuvėjas bus patenkintas JANOME prekybiniu ženklu. JANOME jau 1979 m. pirma pradėjo gaminti buitines kompiuterinės siuvimo mašinas, o 1990 taip pat pirma – buitines kompiuterinės išsiuvinėjimo mašinas. Dabar JANOME kartu su savo fabriku Japonijoje –stambiausias buitinių kompiuterinių siuvimo mašinų gamintojas. Daug žinomų Europos kompanijų, tokių kaip PFAFF, HUSQVARNA ir QUELLE PRIVILEG serijos mašinų gamybą  užsako JANOME gamyklose su savo prekybiniais ženklais.

Kodėl reikalingi overlokai ir kam jie skirti?

Аudinio krašto apmėtimo ir susiuvimo buitinės mašinos (overlokai) – tai mašinos kurios skirtos audinio krašto nupjovimui ir jo apsauginiam apdorojimui.Dažniausiai naudojamos siuvant irstančias medžiagas kad prailginti drabužiųtarnavimo laiką.
Overlokas pirmiausiai nukerpa nereikalingą, atspurusią medžiagą, sujungia detales ir apmėto audinio kraštą (tai overloko operacija). Siūlai apgaubia medžiagos kraštą ir tokiu būdu sudaro apsauginę siūlę ir neleidžia detalės kraštui irti. Pats didžiausiais šių mašinų privalumas tai siūlių elastingumas,todėl šios mašinos yra nepakeičiamos siuvant trikotažinius gaminius.
Overlokai nepakeičia zigzago siuvimo mašinų, o tik papildo, suteikdamos galimybę atlikti tas siuvimo operacijas, kurių zigzago susiuvimo mašinos dėl savo konstruktyvių ypatumų neturi tokios galimybės atlikti.
Overlokai būna 3-jų, 4-rių, 5 – rių siūlų. 3-jų siūlų modeliai tik apmėto audinio kraštą, o 4-ių ir 5-ių siūlų tuo pačiu laiku ir sujungia detales.

Kelių siūlų overloką geriausia pasirinkti darbui namuose?

Penkiasiūlis overlokas nėra geriau negu ketursiūlis ir atvirkščiai.Penkiasiūlis su dviem siūlais susiuva, o dar su trimis – apmėto. Ketursiūlis iškarto susiuva ir apmėto kombinuotu dygsniu su keturiais siūlais. Taigi,penkiasiūlis ir ketursiūlis overlokai padaro truputi skirtingas siūles.Penkiasiūlis naudojamas gamyboje ten, kur reikalinga ypač stipri siūlė, kad sutaupyti laiką (per vieną žingsnį padarant dvi operacijas – susiuvimo ir apmėtimo).
Ir vienas ir kitas lengvai transformuojami į trisiūlį režimą – reikia išimti vieną adatą (penkiasiūliame – kairę), ketursiūliame galima ir kairę ir dešinę(priklausomai nuo to gausis arba siauresnė arba platesnė siūlė). Taigi, jei siūnate trikotažą, naudojate keturias siūlus, jei tekstilę – tris siūlus apmėtimui, o susiųnate galėsite su paprasta mašina.
Manoma, kad namams geriausiai tinka ketursiūlis overlokas, kadangi jis yra universalesnis. Jeigu planuojate pirkti penkiasiūlį overloką reikia turėti omenyje, kad penkiasiūlis overlokas netransformuojamas į ketursiūlį.

 Informacinis saltinis b-a.lt

Translate »
error: Content is protected !!